Odzyskiwanie skasowanych danych iMac

Odzyskiwanie skasowanych danych iMac to dość skomplikowana procedura. W domowym zaciszu jest niemalże niewykonalna, ponieważ właściwie nikt prywatnie nie dysponuje odpowiednimi narzędziami oraz technologią, która pozwala odzyskać skasowane dane. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do profesjonalnego serwisu komputerowego, który zajmuje się odzyskiwaniem skasowanych danych z urządzeń Apple.

Należy pamiętać, że skasowane dane tak naprawdę nie znikają momentalnie z dysku. Nie widzimy ich z pozycji systemu operacyjnego, ale zawartość nadal jest fizycznie przechowywana na dysku twardym komputera. Właśnie dzięki temu możliwe jest ich odzyskanie, należy jednak pamiętać, że podejmowanie samodzielnych prób za pomocą ogólnodostępnych programów może spowodować, że procedura przebiegnie nieprawidłowo i dane zostaną nadpisane. W takiej sytuacji odzyskanie utraconych plików stanie się niewykonalne.

Do momentu nadpisania danych, skasowane pliki są możliwe do odzyskania nawet w przypadku uszkodzenia dysku. Niezależnie od tego, czy iMac wyposażony jest w dysk HDD, SSHD czy SSD, specjalista z serwisu komputerowego może dotrzeć do skasowanych danych. Często okazuje się, że najbezpieczniejszym sposobem na odzyskiwanie skasowanych danych iMac jest wyjęcie dysku z komputera klienta i przeprowadzenie procedury z poziomu odpowiednio skonfigurowanej stacji roboczej w serwisie.

Zlecenie odzyskania skasowanych danych z iMac profesjonalnemu serwisowi sprzętu Apple zapewnia najwyższe szanse powodzenia operacji. Należy zwrócić uwagę na to, że komputery Apple posiadają inny system operacyjny oraz podzespoły niż klasyczne laptopy lub PC z Windowsem. Niestety nie każdy serwisant wie, jak należy postępować w przypadku urządzeń takich jak iMac czy Macbook, więc warto zwrócić się do specjalisty, który ma doświadczenie w obsłudze serwisowej takich komputerów.

© 2015 Serwis Apple Lublin – Naprawa Apple Lublin | Wdrożenie: icommedia.pl