Odzyskiwanie skasowanych danych iMac

Odzyskanie utraconych z pamięci iMaca danych nie jest łatwym zadaniem. Nie powinny się tym zajmować przypadkowe osoby. Jeżeli przytrafiła Ci się taka sytuacja, skieruj się od razu do autoryzowanego salonu firmy Apple. Nie próbuj szukać pomocy w pierwszym zakładzie oferującym naprawę sprzętu komputerowego, na jaki trafisz. Tak się bowiem składa, że komputery Apple działają w oparciu o inny system operacyjny, niż urządzenia produkowane przez inne firmy. Może więc zdarzyć się, że serwisant nie będzie wiedział co zrobić, aby odzyskać skasowane dane. Zwrócenie się o pomoc od razu do salonu Apple najprawdopodobniej oszczędzi Ci wiele czasu oraz nerwów.

Zobacz więcej:

Zdecydowanie powinieneś również unikać prób samodzielnego odzyskania utraconych danych. W internecie publikowanych jest wiele poradników, które teoretycznie wyjaśniają, co należy zrobić. Nie możesz mieć jednak pewności co do tego, kto jest autorem takiej porady. A jeżeli nie jest to wcale ekspert w dziedzinie sprzętu Apple? Podjęte przez Ciebie działania mogą wtedy nie tylko nie pomóc, ale nawet pogorszyć sytuację. Możesz nieumyślnie doprowadzić do tzw. nadpisania danych. Oznaczać to będzie ich definitywną utratę. W takim przypadku nie pomoże nawet najlepszy specjalista z salonu Apple. Dlatego też bądź ostrożny w czasie poszukiwania porad w internecie. Odmawiaj również tym Twoim znajomym, którzy uważają się za ekspertów gotowych zająć się Twoim Imac’iem. Grzecznie podziękuj za propozycję szybkiego rozwiązania problemu.

Specjalista z autoryzowanego salonu Apple jest w stanie poradzić sobie w każdym przypadku, jeżeli tylko nie doszło do wspomnianego już nadpisania danych zgromadzonych w pamięci Twojego iMaca. Salon na pewno posiada specjalną stację roboczą. Przeniesiony zostanie do niej dysk Twojego komputera. Dalsze działania serwisant podejmie w oparciu o właśnie to urządzenie. Jak sam widzisz mając problem opisany w tym artykule należy powstrzymać się od nerwowych ruchów i zaufać fachowcom.

MacBook – odzyskanie usuniętych danych

Kiedy dochodzi do przypadkowego usunięcia danych z pamięci MacBooka, osoba doświadczająca takiego problemu może wpaść w panikę. Zwłaszcza wtedy, gdy były to zdjęcia rodzinne lub też ważny projekt, który musisz przedstawić na uczelni, aby uzyskać zaliczenie. Nie trzeba jednak aż tak bardzo się denerwować. Nie musi to wcale oznaczać, że skasowanych danych nie da się już odzyskać. O ile ten obszar dysku MacBooka, w którym znajdują się „zaginione” dane nie został nadpisany, sytuację wciąż da się opanować. Przez nadpisanie rozumiemy zapis dokładnie w tym miejscu nowych danych, co powoduje trwałe skasowanie poprzednich.

Jeżeli przytrafiła Ci się taka sytuacja, jak skasowanie danych z pamięci MacBooka, od razu skieruj się po pomoc do salonu Apple. Tak się składa, że komputery produkowane przez tą firmę pracują w oparciu o inne systemy operacyjne, niż sprzęt wytwarzany przez pozostałych producentów. To znaczy, że serwisant z wybranego przypadkowo zakładu, który nie miał jak do tej pory do czynienia z urządzeniem firmy Apple może nie posiadać odpowiednich umiejętności do tego, aby Ci pomóc. Jeżeli skierujesz swoje kroki od razu do autoryzowanego salonu Apple, zaoszczędzisz sobie sporo nerwów. Skoro sytuacja jest już i tak stresująca, nie ma sensu niepotrzebnie generować kolejnych negatywnych emocji.

Zdecydowanie należy również unikać prób samodzielnego odzyskiwania danych lub też powierzania tego zadania przypadkowym osobom. Możesz przecież otrzymać od jednego ze znajomych propozycję polegającą na skontaktowaniu Cię z kimś, kto podobno posiada ogromną wiedzę na temat komputerów i załatwi problem od ręki. Jeżeli otrzymasz taką właśnie propozycję, powinieneś grzecznie odmówić. Nie próbuj również samodzielnych działań w oparciu o znalezione w internecie porady. Sukces jest w takim przypadku mocno wątpliwy. W przypadku skasowania danych z pamięci Twojego MacBooka skontaktuj się jak najszybciej z salonem Apple. Jest to jedyne rozsądne wyjście z tej sytuacji.